Pazartesi, Kasım 30, 2020

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 16.11.2020

Dolar/TL kuru cuma günü 7,7502 ve 7,6040 seviyeleri arasında hareket ederek günü düşüşle 7,6781 seviyesinden tamamladı. Ekonomi yönetimindeki değişimler, TCMB Başkanı Naci Ağbal’ın açıklamaları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısında ekonomideki yeni dönem ile ilgili verdiği mesajlarının etkisiyle Türk Lirası’nda geçen hafta genelinde güçlü değer kazanımları yaşandı.

Bugün yurt içinde bütçe dengesi rakamları açıklanacak olup, ABD tarafında önemli bir ekonomik veri akışı bulunmuyor. Küresel dolar endeksi cuma günü dalgalı bir seyir izleyerek günü düşüşle 92,75’li seviyelere yakın seviyelerden tamamladı. Bu sabah 08:35 itibariyle küresel dolar endeksi 92,6’lı seviyelerden, Dolar/TL kuru ise 7,67 seviyelerine yakın işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09