Çarşamba, Ocak 20, 2021

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 15.12.2020

Dolar/TL kuru dün 7,8283 ve 7,9376 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,8532 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru dün gün içinde volatil bir seyir izlese de günü başladığı seviyelere yakın bölgelerden tamamladı. Dün sabah açıklanan ekim ayı sanayi üretimi verisi beklenenin aksine artış kaydetti.

Yurtdışında ise aşılamaya yönelik gündem takip edilirken küresel dolar endeksi artan risk iştahının etkisiyle gün içinde kayıplara sahne oldu. Akşam ABD’nin S400 alımına yönelik yaptırım kararını onaylamasına karşın açıklanan maddelerinin etkisinin düşük olacağına yönelik yorumlamalar kurda kısa süreliğine aşağı yönlü hareketler görmemize neden oldu.

Sabah 08:30 itibariyle; küresel dolar endeksi 90,7 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 7,86 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.88
THYAO.IS₺13.23
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.00
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.24