Salı, Mart 9, 2021

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 15.02.2021

Dolar/TL kuru cuma günü 7,0105 ve 7,0480 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,0380 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru haftanın son gününde dar bir bantta dalgalanarak günü başladığı bölgelere yakın seviyelerden noktaladı. Gün içinde yurtiçinde açıklanan aralık sanayi üretimi verisi güçlü görünüme işaret ederken TCMB tarafında yapılan beklenti anketinde yılsonu kur tahminleri aşağı yönlü revize edildi.

Yurtdışında ise sakin bir seyir izlenirken küresel dolar endeksi son 2 haftanın en düşüklerinden gelen tepki alımlarıyla bir miktar yükseliş kaydetti. Bugün ABD piyasaları kapalı olacak. Yurtiçinde ise bütçe dengesi verisi izlenecek. Sabah 08:15 itibariyle küresel dolar endeksi 90,3 seviyelerine yakın, Dolar/TL kuru ise 7,01 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.36
THYAO.IS₺14.65
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.56
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.03