Pazartesi, Ocak 25, 2021

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 13.01.2021

Dolar/TL kuru dün 7,4249 ve 7,5184 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,4572 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru önemli bir veri akışının bulunmadığı Salı gününde yön bulmakta zorlandı ve günü yatay seviyelerden noktaladı. Gün içinde yurtiçinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB ile ilişkilere yönelik mesajları, yurtdışında ise salgın kaynaklı gündem ve ABD’de Trump’ın azline yönelik politik meseleler takip edildi.

Küresel dolar endeksi, 3 günlük yükseliş serisinin ardından Fed üyelerinden gelen açıklamaların ardından son 20 günün zirvelerinden geri çekildi. Bugün yurtiçinde kasım ayı sanayi üretimi verisi yurtdışında ise ABD enflasyon rakamı takip edilecektir. Sabah 08:25 itibariyle küresel dolar endeksi 90,0 seviyelerine yakın, Dolar/TL kuru ise 7,45 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.56
THYAO.IS₺12.90
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.10
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.35