döviz yorumları

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 01.07.2020

Güncellenme Tarihi


Dolar/TL kuru dün 6,8412 ve 6,8564 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 6,8546 seviyesinden tamamladı. Dün yurtiçinde mayıs ayı dış ticaret açığı rakamlarının izlendiği günde Dolar/TL kurunda dar banttaki seyrin devamı takip edildi. ABD’de artan vaka sayılarına yönelik endişelerle dün öğle saatlerinde 97,8 ile yaklaşık son bir ayın zirvelerine tırmanan küresel dolar endeksi ise öğleden sonra artan risk iştahıyla gerileyerek gün sonunda 97,4 seviyelerinden işlem gördü.

Reklam
doviz_coinotag

Bugün hem yurtiçi hem de yurtdışında imalat PMI verilerinin yanı sıra ABD’de açıklanacak ADP özel sektör istihdam verisi piyasalar tarafından yakından izlenecektir. Sabah 08:30 itibariyle küresel dolar endeksi 97,4 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 6,85 seviyelerinden işlem görüyor.

Reklam

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!


Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.