Pazartesi, Mart 1, 2021

Dolar Yorumları / Alan Yatırım – 22.02.2021

ABD 10 Yıllık Tahvil Getirilerindeki Yükseliş, TL Varlıklardaki Olumlu Seyri Baskılıyor… Dolar TL kuru TCMB’nin faiz kararını açıklayacağı haftada 6.89-7.05 bandı arasında dalgalandı. Amerikan doları hafta başında global bazda güç kazanırken, haftanın geri kalanında gelişen piyasa ülke para birimlerinin hemen hemen hepsi dolara karşı değer kazandı.

TCMB’nin döviz alım ihaleleri yoluyla azalan döviz rezervlerini yerine koyup koymayacağı piyasalardaki bir soru işareti olarak karşımıza çıkarken, enflasyonu düşürme konusundaki kararlılık teknik açıdan Dolar TL kurundaki geri çekilmenin devam edebileceğine işaret etmekte.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 0.16% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 6.9900 ve 7.0300’de, destek seviyeleri ise 6.9400 ve 6.9000’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98