Perşembe, Aralık 3, 2020

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 30.10.2020

Geçtiğimiz gün yurt içerisinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları devam ederken, ABD ekonomisi, yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazda yüzde 33,1 ile rekor büyüme kaydetti. Açıklanan ABD bekleyen konut satışları endeksi ise Eylül ayında yüzde 3,4 artış beklentilerinin aksine aylık yüzde 2,2 düşüş gösterdi.

Gün içerisinde artan vaka sayılarının neden olduğu endişeler ve küresel piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı Dolar’a destek olmayı sürdürürken, yurt içi piyasaların kapalı olduğu günün sonunda kurun yukarı yönlü hareketi takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 8,31 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile birlikte kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 8,34, 8,37 ve 8,40 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 8,28, 8,25 ve 8,22 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺42.24
THYAO.IS₺12.19
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.69
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.83