Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 29.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan yılın son Para Piyasası Kurulu toplantısı öncesinde piyasada oluşan faiz artırımı beklentisi ile satış baskısının ağır bastığı dolar/TL kurunda, merkez bankasından gelen 200 baz puanlık faiz artırımı ile hızlanan aşağı yönlü hareket Noel tatili sonrası yeni haftada devam etti.

Yılın son kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aşı gelişmelerine ek olarak, “Yarın İngiltere ile serbest ticaret anlaşması imzalıyoruz” açıklamaları dikkat çekti.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,44 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,47, 7,50 ve 7,53 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,42, 7,39 ve 7,37 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram