döviz yorumları

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 29.06.2020

Güncellenme Tarihi


Haftanın dördüncü işlem gününde TCMB PPK Haziran toplantısında, politika faizini yüzde 25 baz puanlık indirim beklentilerine karşın yüzde 8,25 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermesinin sınırlı etkileri takip edilirken, ABD’de büyüme, dayanıklı tüketim malları siparişleri ve işsizlik maaşı başvuruları takip edildi. Haftanın son işlem gününde yurt içerisinde zayıf veri akışı devam ederken, ABD’de kişisel gelirler Mayıs ayında yüzde 4.2 düşerken harcamalar yüzde 8.2 arttı.

Reklam
doviz_coinotag

Açıklanan Michigan Üniversitesi tüketici güveni verisi ise Haziran ayında 78.1 seviyesine yükseldi. Yurt içerisinde devam eden sınırlı iyimserlik ve vaka sayısındaki artışın Dolar’ı desteklemeye devam etmesi ile güne 6,85 başlayan kurun, gün sonunda yatay seyrini sürdürdüğü takip edildi.

Reklam

Teknik olarak incelediğimizde, Dolar’ın 6,85 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 6,82, 6,80 ve 6,78 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 6,87, 6,89 ve 6,92 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!


Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.