Çarşamba, Ocak 27, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 27.11.2020

Geçtiğimiz gün TCMB 475 baz puan faiz artışına karar verilen Kasım ayı Para Politikası Kurulu toplantısının özetlerini yayımladı. Özetlerde zorunlu karşılık düzenlemesine ilişkin değerlendirmeler öne çıkarken Banka, zorunlu karşılık düzenlemesinde değişikliğe ihtiyaç duyulduğunu düşündüğü gözlendi.

ABD’de devam eden Şükran Günü tatili gün içerisinde işlem hacimlerinin sınırlı kalmasına neden olurken, Türk varlıklarında izlenen yukarı yönlü görünüm sonucu kurun aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,87 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,89, 7,92 ve 7,95 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,85, 7,83 ve 7,80 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.58
THYAO.IS₺12.63
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.48
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.34