Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 24.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz Salı günü, yurt içerisinde tüketici güven endeksi Eylül ayında 79,4’den 82 seviyesine yükselirken, ABD tarafında ikinci el konut satışları Ağustos ayında yüzde 2.4 artarak 6 milyona çıktı. Çarşamba günü yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de Markit imalat PMI endeksi Eylül ayında 53,1 seviyesinden 54,3’e yükseldi. Açıklanan ABD Markit hizmet PMI endeksi ise önceki ay 54.6 ile 17 ayın zirvesine ulaştıktan sonra hafifçe gerileyerek 54.4 seviyesinde gerçekleşti. Dikkatler Fed Başkanı Powell ve Dolar endeksindeki toparlama üzerinde olmaya olmayı sürdürürken, gün sonunda ABD’de sektörel büyümeyi işaret eden veriler eşliğinde kurun yukarı yönlü sınırlı hareketi takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,68 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,66, 7,64 ve 7,61 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 7,70, 7,72 ve 7,74 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster