Pazar, Ocak 24, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 21.12.2020

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yurt içi ve ABD nispeten zayıf veri akışı devam ederken, ABD tarafında dikkatler ABD ile Çin arasında yaşanan son gerginlikler ve ABD’deki destek paketi üzerinde üzerindeydi. Gün içerisinde artan vaka sayıların neden olduğu endişeler zaman zaman baskıların artmasına neden olurken, Dolar çevresinde gözlenen zayıflık ve Türkiye’nin kredi temerrüt takas risk priminde gözlenen gerileme kurda satıcılı görünümün sürmesine neden oldu.

Tüm bu gelişmelere ek olarak, ABD başkanlığına seçilen Joe Biden’ın bugün yeni tip koronavirüs aşısı olacağı bildirildi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,66 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,68, 7,70 ve 7,73 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,64, 7,62 ve 7,60 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39