Pazar, Mart 7, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 20.01.2021

Geçtiğimiz hafta Fed Başkanı Powell’ın faizlerin enflasyonda yükseliş gerçekleşse de kısa süre içinde arttırılmayacağı sinyali ve Biden’dan gelen destek paketi etkisine rağmen ABD Dolarında değer kazanımının sınırlı kaldığını izlenmişti. Haftanın ilk işlem gününde kur 7,50 TL’nin üzerini test etse de direnç seviyesinden gelen satışlar geri çekilme takip edildi.

ABD’de yeni başkan Joe Biden’in yemin ederek göreve başlayacağı günde Biden’dan ekonomiye yönelik olarak gelebilecek açıklamalar kurda oynaklığı artırabilir.

Teknik olarak incelediğimizde kurda 7,50 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Para girişinin oluşturduğu aşağı yönlü baskının devamı ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,40, 7,36 ve 7,32 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek bölgeleridir. 7,50 üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda ise yükselişlerde 7,55, 7,58 ve 7,60 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22