Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 18.09.2020

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çarşamba günü, yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de açıklanan perakende satışlar verisine ek olarak, Fed Eylül toplantısında, beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmedi. Kararın ardından basın toplantısında konuşan Başkan Powell, Fed’in politika açıklamasında önemli değişiklikler yaptığını vurgularken, enflasyonda yüzde 2 hedefine ulaşana ve bu seviyenin üzerinde ılımlı seyredene kadar faizlerde değişiklik olmayacağını söyledi.

Geçtiğimiz gün ise yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı sürerken, ABD’de işsizlik maaşı başvuruları 12 Eylül haftasında 860,000 ile beklentilerin üzerine çıktı. ABD konut başlangıçları verisi ise Ağustos ayında yüzde 5.1 düşüş kaydetti. Gün içerisinde takip edilen gelişmeler doğrultusunda güne 7,50 seviyesinde başlayan kurun yukarı yönlü hareketini sürdürerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,5620 seviyesini test ettiği gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,54 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,56, 7,58 ve 7,60 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 7,52, 7,50 ve 7,48 direnç seviyeleri takip edilebilir.
Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!