Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 16 12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz gün Hazine ve Maliye Bakanlığı merkezi yönetim bütçesi Kasım ayında 13 milyar 430 milyon lira fazla, Ocak-Kasım döneminde 132 milyar 53 milyon lira açık verdi. ABD tarafında New York Empire State imalat endeksi Aralık ayında beklentileri karşılayamayarak 6,30 seviyesinden 4,90 seviyesine geriledi.

Açıklanan ABD sanayi üretimi verisi ise Kasım’da aylık yüzde 0,4 artarak ekonomist beklentilerinin üzerinde gerçekleşti. Dikkatler bugün gerçekleşecek olan FOMC Aralık ayı toplantısı üzerinde olmayı sürdürürken, gün sonunda Dolar çevresindeki zayıflık ve takip edilen gelişmeler sonucu kurun yatay hareketi izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,82 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,85, 7,87 ve 7,90 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,80, 7,77 ve 7,75 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram