Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 13.07.2020

döviz yorumları

Haftanın dördüncü işlem gününde ise yurt içerisinde zayıf veri akışı devam ederken, ABD’de işsizlik maaşına başvuranların sayısı 4 Temmuz’da sona eren haftada 1.31 milyona gerileyerek beklenenden fazla düşmüştü. Haftanın son işlem gününde yurt içerisinde açıklanan işsizlik oranı Nisan ayında yüzde 12.8’e geriledi. ABD’de ise üretici fiyat endeksi Haziran ayında aylık bazda artış beklenirken yüzde 0.2 düştü. Gün içerisinde artan vaka sayıları sonucu Dolar’a olan talebin devam ettiği gözlenirken kurda 8,85 – 8,87 seviyelerinde hareketlerin devam ettiği izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Dolar’ın 6,86 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 6,84, 6,81 ve 6,78 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 6,88, 6,90 ve 6,92 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.