Çarşamba, Ocak 20, 2021

Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 13.01.2021

Haftanın ilk işlem gününde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan işsizlik verisini takip etmiştik. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan işsizlik verisi Ekim döneminde yüzde 12,7 olurken küresel bazda ise dolar endeksinde yaşanılan yükseliş takip edildi. Dolar endeksinin 89,50 seviyelerinden 90,50 seviyelerine yükselmesi ile 7,50 TL’yi test eden kurda yukarı yönlü hareketler bugünde sürebilir.

Veri takviminde yurt içinde açıklanacak sanayi üretimi ve perakende satışlar verileri takip edilecekken ABD tarafında ise enflasyon verisini izleyeceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,40 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,35, 7,32 ve 7,30 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir.

Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 7,50, 7,55 ve 7,60 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.88
THYAO.IS₺13.23
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.00
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.24