Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 11.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz gün Türkiye İstatistik Kurumu velilerine göre işsizlik oranı Eylül döneminde 1,1 puanlık azalış ile yüzde 12,7 seviyesinde gerçekleşti. ABD’de tarafında işsizlik maaşı başvuruları 5 Aralık’ta sona eren haftada 137 bin artışla 725 binlik beklentilerin üzerine çıkarak, 853 bine yükseldi. Açıklanan ABD Kasım ayı enflasyon verisi ise beklentileri aşarak aylık bazda yüzde 0,2, yıllık bazda yüzde 1,2 artış kaydetti.

Güne 7.82 TL’den başlayan kurun açıklanan veri sonrasında yönünü yukarı çevirdiği takip edilirken, dün başlayan Avrupa Birliği liderler zirvesinde Türkiye ekonomisine zarar verecek yaptırım kararı beklentilerinin azalması kurda yukarı yönlü hareketleri sınırlandırdı.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,89 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,92, 7,95 ve 7,98 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,87, 7,85 ve 7,82 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram