Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 04.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz gün yurt içerisinde açıklanan tüketici fiyat endeksi Kasım ayında yüzde 1,1’lik beklentilerin üzerinde bir önceki aya göre yüzde 2,3’lük artış kaydederken, yıllık bazda yüzde 14,03’lük artış gösterdi. Böylece pandemi etkisiyle 2020 yılının en yüksek seviyesini gördü. ABD tarafında ise haftalık işsizlik başvuruları 775 bin beklentisi karşısında 712 bine düşerken, ISM hizmet PMI endeksi Kasım ayında 56’lık beklentiler karşısında 55,9 ile 6 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Beklentilerin üzerinde açıklanan enflasyon verisi sonrası gelen tepkiler ile bilirlikte 7,91 seviyesini test eden kurun sonunda Dolar çevresinde gözlenen zayıflık sonucu yükseliş hareketini tersine çevirdiği takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,80 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,83, 7,85 ve 7,88 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,78, 7,75 ve 7,73 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram