Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 01.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Haftanın ilk işlem gününde Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre açıklanan koronavirüs salgınının olumsuz etkilerinin daha az hissedildiği ve toparlanma ivmesinin kaydedildiği üçüncü çeyrek büyüme verisi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,7 büyüme kaydetti. ABD tarafında ise bekleyen konut satışları verisi Ekim ayında yüzde 1’lik artış beklentileri karşısında, yüzde 1,1 düşüş gösterdi.

Geçtiğimiz haftayı 7,83 seviyesinde tamamlayan kurun büyüme verisi sonrası aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edilirken, dikkatler bugün açıklanacak olan imalat sektörü PMI endeksleri ve Fed Başkanı Powel’in açıklaması üzerinde.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,82 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,84, 7,87 ve 7,90 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.

Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 7,80, 7,77 ve 7,75 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram