Dolar Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı! Peki Dolar fiyatları ne olacak, işte detaylar!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı…

Ağustos ayı tüketici enflasyonu beklentilerden düşük geldi. TÜFE yıllık bazda %11.77, aylık bazda ise %0.86 oldu. Güne sakin başlayan Dolar TL kuru enflasyon verisinin ardından yukarı yönlü hareketini 7.45’e taşıyarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Dolar global bazda güçlenirken TL varlıklar diğer gelişen piyasa ülke para birimlerinden negatif ayrıştı. TCMB yerli ve yabancı yatırımcılara bir sunum gerçekleştirdi. Salgına bağlı birim maliyetlerdeki yükselişin, döviz kuru ve kredilerdeki gelişmelerin, talep yönlü dezenflasyonist etkileri sınırladığı, çekirdek enflasyon gösterge eğilimlerinde yükseliş gözlemlendiği belirtildi.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 0.69% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 7.4500 ve 7.5000’de, destek seviyeleri ise 7.4100 ve 7.3600’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster