Dolar/TL kuru için yurtiçi sanayi üretim verileri ve Moody’s not indiriminin potansiyel sonuçları

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Dolar/TL kuru cuma günü 7,4394 ve 7,4807 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,4763 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kurunda bir günlük aranın ardından yeniden sınırlı da olsa yukarı yönlü hareketler etkili oldu. Gün içinde yurtiçinde cari işlemler dengesi yurtdışında ise ABD’de beklentilerin hafif üzerinde gerçekleşen enflasyon verisi takip edildi. Dolar gelişmekte olan para birimlerine karşı değer kaybetse de sterlindeki zayıf seyre bağlı olarak küresel dolar endeksinin yatay bir seyirle 93 seviyesinin üzerinde işlem gördüğünü izledik.

Bugün yurtiçinde açıklanacak sanayi üretimi verisi takip edilecek. Sabah 08:20 itibariyle küresel dolar endeksi 93,2 seviyelerinden, cuma akşamı Moody’s not indirim kararının ardından Dolar/TL kuru ise 7,47 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.