Dolar/TL 7.5 seviyesine yakın sakin bir görüntü çizse de bu seviyeyi geçemeyebilir! Peki Dolar ne olacak? İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Küresel piyasalarda risk iştahında toparlanma isteği gözlense de kırılganlık devam ediyor. ABD on yıllık tahvil faizi %0,70’in altında. Bugünkü ECB toplantısı (TSİ 14.45’te ECB’nin faiz kararı ve TSİ 15.30’da ECB Başkanı Christine Lagarde’ın konuşması) öncesinde ise EURUSD paritesi hafif yükseliş eğiliminde. Toplantıda, enflasyon tahminlerinin korunması ve Euro’nun değerine atıf yapılmaması durumunda paritede 1,19’lu seviyelere kadar bir hareket gözlemlenebilir.

Diğer yandan, enflasyon beklentilerinin uzun vadeli perspektifte düşürülmesi güvercin olarak algılanabilir ve bu da paritede baskıyla sonuçlanabilir. Paritede bu sabahki hareket ilk senaryonun daha olası olduğuna işaret ediyor. Bugün ayrıca ABD tarafında TSİ 15.30’da ağustos ayına ilişkin ÜFE verisi ve 5 Eylül haftasına ilişkin yeni işsizlik maaşı başvuruları verisi izlenecek.

Yurtiçi fiyatlamalara baktığımızda, Dolar/TL’de görece düşük oynaklık devam ederken, kur bu sabah 7,50’nin altında sakin bir görüntü çiziyor. ECB toplantısıyla birlikte kurda hareketlilik gözlenebilecekken, Dolar /TL’nin güçlü gözüken 7,5150 direncinin altında kalabileceğini düşünüyoruz. Diğer yandan, olası düşüşlerde 7,4530 ve 7,4250 sıralı destekler olarak izlenebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster