Dolar küresel bazda değer kazanımları yaşarken Altın fiyatları aşağı yönlü devam ediyor! Peki Altın fiyatları ne olacak? İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Eylül ayının başları ile birlikte aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiren altın fiyatlarında piyasaların dikkati Avrupa hisselerindeki yükselişe çevrildi. Bu yükselişler ile birlikte ekonomik toparlanmaya ilişkin umutlar arttı ve altın fiyatları hafif düştü. Diğer yandan geçtiğimiz haftanın son işlem gününde ABD kanadından gelen tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı verileri ABD’de işgücü piyasasında sıçramanın Ağustos ayında da devam ettiğini gösterdi.

Gelen verilerin piyasaları tatmin etmesi dolarda küresel bazda değer kazanımları yaşanmasına neden olurken; altın fiyatlarında aşağı yönlü hareketlenmeleri destekledi. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin; toparlanma konusunda ABD Başkanı Trump’ın oldukça memnun olduğunu ve bununla birlikte Trump’ın daha fazla teşvik istediğini belirtti. Piyasalar küresel bazda yaşanacak gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecek. Geçtiğimiz haftalarda artan ABD – Çin gerilimi son günlerde bir miktar gölgede kaldı diyebiliriz. Bu sebeple bu konunun gündemde olmaması küresel risk iştahının da zaman zaman bir miktar artmasına neden olabiliyor.

XAUUSD grafiğini teknik olarak incelediğimizde 1954.48 – 1991.40 – 2015.26 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1909.54 – 1881.32 – 1862.93 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster