Dolar Kurdaki Yukarı Yönlü Momentum Hız Kesti… Doğu Akdeniz meselesi ve NATO toplantısı gündemde

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kurdaki Yukarı Yönlü Momentum Hız Kesti…

Bu hafta yukarı yönlü momentumunu koruyan Dolar TL kuru psikolojik seviye olarak takip edilen 7.50 sınırına yaklaştı. Teknik olarak 7.4750 seviyelerinde direnç noktası üzerinde bulunan Dolar TL kurunun yukarı yönlü hareketini devam ettirmesi halinde 7.60 seviyeleri takip edilebilir. Gün içi işlemlerde 7.4975 seviyesine yükselirken burada kalıcı olamayarak yeniden 7.47 bandına çekildi. Doğu Akdeniz meselesi kaynaklı gelişmeler ve makroekonomik görünüm nedeniyle Türkiye’nin CDS risk primi 500 puan üzerinde seyretmeye devam ediyor. Türk ve Yunan askeri heyetleri bugün ayrıştırma usullerini görüşmek üzere NATO karargâhında bir toplantı düzenleyecek.

Dolar, Türk Lirası karşısında günü 0.05% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar, Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 7.5000 ve 7.5300’de, destek seviyeleri ise 7.4700 ve 7.4400’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster