Dolar için önemli direnç seviyesi olan 7,47 kırılabilecek mi? İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Haftanın ikinci işlem gününde yurt içi imalat PMI endeksi art arda üç aylık yükselişin ardından Ağustos ayında 56,9 seviyesinden 54,3’e gerilerken ABD tarafında imalat sektörü satın alma yöneticileri endeksi Ağustos ayında 53.1 ile beklentilerin altında kaldı. 2018 Nisan ayından beri en düşük seviyesi olan 92 seviyesinin altını test eden dolar endeksinde toparlanma sürerken haftanın üçüncü işlem gününde ise ABD’de açıklanan ADP özel sektör tarım dışı istihdam verisi ise 950 bin olan piyasa beklentisinin altında kalarak 428 bin artış gösterdi. Dikkatler artan vaka sayıları ve Doğu Akdeniz’de süren gerilim üzerinde olmaya devam ederken, güne yükselişle başlayan kurun gün sonunda yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,39 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,37, 7,35 ve 7,32 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 7,41, 7,43 ve 7,47 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster