Dolar için kısa vadeli teknik göstergeler kurda bugün içerisinde işte bu aralıkta hareket olacağının sinyalini veriyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Sterlinde yaşanan sert kayıpların da etkisi ile birlikte haftanın ilk işlem gününde yukarı yönlü eğilimini sürdüren dolar endeksi, yükselişini beşinci güne taşıdı. Dolar endeksinde etkili olmaya devam eden güçlü seyir ile birlikte gelişen ülke para birimleri dün satıcılı bir seyir izlerken, 7,40 seviyesi üzerinde tutunmayı sürdüren USDTRY paritesi ise 7,4660 seviyesi üzerini test etti.

AOFM dün %10,16 seviyesinde oluşurken, Türkiye 5 yıllık CDS primi 513,78 baz puana hafif bir gerileme kaydetti. Bu sabah saatlerinde gelişmekte olan ülke para birimlerindeki satıcılı seyir sürerken, USDTRY paritesinin ise 7,4570 seviyesinden işlem görmekte olduğunu görüyoruz. 93 seviyesi üzerinde tutunmayı sürdüren dolar endeksi ise 93,12 seviyesinden işlem görüyor. Kısa vadeli teknik göstergeler kurda bugün içerisinde 7,40 – 7,47 bandında bir hareket görülebileceğinin sinyalini veriyor.

Bugünün veri takvimine baktığımızda yurt içinde takip edilecek önemli bir veri akışının bulunmadığını görüyoruz. Yurt dışında ise Euro Bölgesi 2Ç20 GSYİH Nihai Büyüme Oranı verileri açıklanacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster