Dolar Endeksindeki Yükseliş, ONS Altın’ı 1906 Dolar’a Geriletti! Altın fiyatları nereye gidecek? İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dün küresel piyasalarda azalan risk iştahı ve yeniden 38 seviyesi üzerine yükselen VIX endeksine rağmen, dolar endeksinde hızlanan yükseliş hareketi nedeniyle ons altın 1906’lı seviyelere kadar geriledi. Sterlin ve eurodaki zayıflama ile dolar endeksindeki toparlanma hız kazanırken, piyasalarda azalan risk iştahı da endeksteki yükselişte etkili oldu. Bununla birlikte dolar endeksi dün 93,58 seviyesine ulaşarak yaklaşık son bir ayın en yüksek seviyesini test etti. Dolardaki sert yükseliş hareketi nedeniyle piyasalarda bozulan risk algısından nemalanamayan ons altın, dolardaki güçlenmenin yarattığı baskı ile birlikte 1906,70 seviyesine kadar inerek son iki haftanın en düşük seviyesini test etti.

Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1929 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi, yükseliş trendinde hareket etmekte olan ons altın fiyatlarının bu trendin sınırına kadar (trend çizgisine kadar) gerilemiş olduğu görülüyor. Bu noktada altın fiyatlarının trend sınırında tutunup tutunamayacağı yakından takip edilecek. Fiyatların trend sınırına denk gelen 1920 desteği üzerinde tutunması durumunda düşüş eğiliminin güç kaybetmesi ve mevcut seviyelerin önümüzdeki döneme ilişkin alım fırsatı vermesi beklenebilir. Aksi taktirde, yani altın fiyatlarının trendi aşağı yönlü kırması durumunda ise düşüş eğiliminin 1900 seviyesi altına doğru genişlemesi söz konusu olabilir. 1920 desteğini yakından takip edeceğiz.

Bugün yurt içi ve yurt dışı piyasalarda takip edilecek önemli bir veri akışı bulunmuyor.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster