Dolar endeksi üst üste beş gün düşüş yaşamasına rağmen ABD’den gelen olumlu veriyle telafiye gitti!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Üst üste beş gün düşüş kaydetmesinin ardından Salı günü yönünü yukarı çeviren dolar endeksi, ABD’den gelen olumlu veri akışı ile birlikte kayıplarının bir kısmını telafi etti. Bununla birlikte 92,87 seviyesine kadar yükselen endeks, dünü yükselişle tamamladı. Salı günü 1,2012 seviyesini test etmesinin ardından dolar endeksindeki güçlenme ile yönünü aşağı çeviren EURUSD paritesi ise dün 1,1822 seviyesine kadar inerek günü düşüşle tamamladı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1807 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafikten de görülebileceği üzere parite kısa vadeli bir yükseliş kanalı içerisinde hareket ediyor. Teknik görünüm çerçevesinde, paritenin kanal desteğine (kanalın alt sınırına) denk gelen 1,1770 seviyesinin üzerinde tutunması beklenebilir. Ayrıca, dolar endeksinde 93 – 93,30 bandının güçlü direnç bölgesi olarak ön plana çıktığını görmekle birlikte, endeksin bu bandı yukarı yönlü aşmakta zorlanabileceği görüşündeyiz.

Dolar endeksindeki yükseliş eğiliminin sınırlı kalabileceği beklentimiz çerçevesinde ve teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda EURUSD paritesindeki geri çekilme hareketinin, kanal desteğine denk gelen ve kısa vadeli güçlü bir destek seviyesi olarak 1,1770 seviyesi civarında güç kaybetmesi beklenebilir. Paritenin bugün içerisinde 1,1770 – 1,1850 bandında işlem görmesini bekliyoruz.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya, Euro Bölgesi, İngiltere ve ABD’den gelecek olan Ağustos Ayı Markit Hizmet & Bileşik PMI Endeksi verileri, Euro Bölgesi Temmuz Ayı Perakende Satışlar ve ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları verileri izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster