Dolar endeksi gözüne yeni yükseklikler kestirdikçe Altın fiyatları da işte böyle etkileniyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cuma günü ABD’den gelen Ağustos ayına ilişkin istihdam ve ücret artışları verilerini takip ettik. Beklentilerden iyi bir performansı işaret eden verilerin hemen ardından dolar endeksinde önemli bir hareketlenme görülmezken, ilerleyen dakikalarda endekste yükseliş hareketlerinin ön plana çıkmaya başladığı ve endeksin 93,23 seviyesine kadar yükseldiği takip edildi. Dolar endeksindeki yükseliş kalıcı olmazken, endeks kısa süre içerisinde 93 seviyesi altına geri dönü. Dolar endeksinin 93,20 seviyesi üzerini test etmesi ile birlikte 1916 seviyesine kadar geri çekilen ons altın, dolardaki güçlenmenin kalıcı olmamasının da etkisi ile birlikte akşam saatlerine doğru kayıplarını telafi ederek 1930 seviyesi üzerine yükseldi. Cuma günü 1916 – 1950 bandında hareket eden ons altında yatay bir kapanış gerçekleşti.

Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1935 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi, ons altın yükseliş trendinde hareket etmeye devam ediyor. Momentum ve trend göstergelerinin ürettikleri sinyaller doğrultusunda bugün içerisinde 1915 – 1950 seviyeleri arasında bir hareket görmeyi bekliyoruz.

Bugün Almanya Temmuz ayı Sanayi Üretimi verileri ve Euro Bölgesi Eylül ayı Sentix Yatırımcı Güven Endeksi verisi takip edilecek. Bugün ABD’de resmî tatil nedeniyle piyasalar kapalı olacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster