Dolar endeksi (DXY) bu sabah hafif eksi yönde bulunuyor! Günün istihdam verileri yön için belirleyici olabilir, işte detaylar!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son iki günlük işlemlerde 92,50 üzerinde hareket eden dolar endeksi (DXY) bu sabah hafif eksi yönde bulunuyor. Önümüzdeki hafta yapılacak ECB toplantısı öncesinde sözlü uyarı ile gerileyen Euro/doar paritesi dün en düşük 1,1789 test etti. Parite bu sabah 1,1845’te hafif ekside bulunuyor. Yurtiçi piyasalarda ise dün Ağustos ayı enflasyon verileri takip edildi. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre TÜFE fiyatları Ağustos’ta aylık bazda %0.86 ve yıllık bazda %11.77 artış kaydetti. (Beklenti TÜFE’nin aylıkta %1, yıllıkta %11,89).

Son beş haftadır test edilen 7,40 seviyesi üzerinde harekete geçen dolar /TL kuru, dün 7,4522’yi test ederek yeni tarihi rekor seviyeye ulaştı. Trend yönünde önemli konumda olan 7,40 üzerine yerleşme olması halinde 7,50-7,58 dirençlerine doğru yükseliş görülebilir. Kısa vadeli teknik görüntünün pozitife döndüğü kurda orta vadeli gösterge MACD sat konumunu sürdürmektedir.

Kısa vadeli teknik yönün aşağı dönmesi için, gün sonunda 7,39’a yükselen 5 günlük AO’nın altında hareketin başlaması gerektiğini düşünmekteyiz. Bugün Almanya’dan fabrika siparişleri, İngiltere’den inşaat, ABD’den ise tarım dışı istihdam verileri takip edilecek.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster