Dolar endeksi adeta beklemede! Gözler FED toplantısında, işte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dolar endeksinin (DXY), Fed toplantısı öncesinde 5 haftalık AO’sı 93,00 seviyesi yakında hareket ettiğini izlemekteyiz. Bu akşam TSİ ile 21:00’da sonuçlanacak ABD Merkez Fed toplantısında, Fed’in yeni stratejisinin detayları ve gösterge faizin sıfır seviyesi yakınında daha ne kadar kalacağı konusunda açıklama yapıp yapmayacağı izlenecek. Olası bir açıklamada dolar endeksinde dalgalanma görülebilir. DXY’de 93,00- 93,90 (500 haftalık AO) bandı dışındaki olası hareketler teknik yönde belirleyici olabilir.

Hafta başından itibaren 7,50 direncine yakın hareket eden dolar /TL kuru dünkü işlemlerde 7,4725-7,4990 bandında hareket etti. Kurda 7,45 (5 haftalık AO)-7,50 bandı dışındaki hareketlerinde yönde önemli olmasını beklemekteyiz. Bandın yukarı yönde kırılması halinde yeni hareket bandı 7,50-7,60 aralığı olabilir. Küresel piyasalarda bugün Fed toplantısı ve Başkan Powell’ın konuşması bekleniyor. Veri gündeminde ise Euro Bölgesi temmuz ayı dış ticaret dengesi ve ABD ağustos ayı perakende satışlar öne çıkıyor.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster