Dolar endeksi adeta beklemede! Gözler FED toplantısında, işte detaylar

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Dolar endeksinin (DXY), Fed toplantısı öncesinde 5 haftalık AO’sı 93,00 seviyesi yakında hareket ettiğini izlemekteyiz. Bu akşam TSİ ile 21:00’da sonuçlanacak ABD Merkez Fed toplantısında, Fed’in yeni stratejisinin detayları ve gösterge faizin sıfır seviyesi yakınında daha ne kadar kalacağı konusunda açıklama yapıp yapmayacağı izlenecek. Olası bir açıklamada dolar endeksinde dalgalanma görülebilir. DXY’de 93,00- 93,90 (500 haftalık AO) bandı dışındaki olası hareketler teknik yönde belirleyici olabilir.

Hafta başından itibaren 7,50 direncine yakın hareket eden dolar /TL kuru dünkü işlemlerde 7,4725-7,4990 bandında hareket etti. Kurda 7,45 (5 haftalık AO)-7,50 bandı dışındaki hareketlerinde yönde önemli olmasını beklemekteyiz. Bandın yukarı yönde kırılması halinde yeni hareket bandı 7,50-7,60 aralığı olabilir. Küresel piyasalarda bugün Fed toplantısı ve Başkan Powell’ın konuşması bekleniyor. Veri gündeminde ise Euro Bölgesi temmuz ayı dış ticaret dengesi ve ABD ağustos ayı perakende satışlar öne çıkıyor.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.