Dolar eğer bu alışlar gerçekleşirse yukarı yönlü 7,50 liralık dirence gözünü dikebilir! İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Haftanın dördüncü işlem gününde TÜİK tarafından açıklanan yurt içi enflasyon verisi aylık bazda yüzde 1’lik beklenti karşısında yüzde 0,86 artarken yıllık bazda yüzde 11,91’lik beklentiye karşılık yüzde 11,77 artış gösterdi. ABD tarafında ise işsizlik maaşı başvuruları 29 Ağustos haftasında 881,000 ile beklentinin altında gerçekleşti. Açıklanan ISM hizmet PMI endeksi Ağustos ayında 58,1 seviyesinden 56,9’a gerilerken, Markit bileşik PMI endeksi beklentilerin altında artarak 50,3 seviyesinden 54,6’ya geldi. Dikkatler artan vaka sayıları ve Doğu Akdeniz’de süren gerilim üzerinde olmaya devam ederken, takip edilen gelişmeler ile birlikte Dolar’ın güçlü duruşunu sürdürmesi sonucu kurun yukarı yönlü sınırlı hareketi takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, kurun 7,43 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek satışlar ile birlikte kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 7,41, 7,39 ve 7,37 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alışlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 7,45, 7,47 ve 7,50 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster