Dolar’da yeni direnç seviyesi Dolar Endeksinin yükselmesiyle güçleniyor! Gözler 17:00’da! İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yeni haftaya hızlı bir başlangıç yapan USDTRY paritesinde kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler yeni haftada da devam etti. Bu hareketlenmeler ile birlikte 7.60 seviyesinin üzerini göre parite 7.64 ile tarihi zirvesini yeniledi. Genel olarak baktığımızda koronavirüs pandemisinde küresel bazda yeni vaka sayılarının artması gelişmekte olan ülke para birimlerinde baskı oluşturuyor. TL’de bu baskılardan nasibini alıyor. Diğer yandan Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler ve özelikle Yunanistan ve AB ülkeleri ile ilişkilerin zaman zaman gerilmesi diğer baskı unsurlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Gün içerisinde piyasalar yurtiçinden gelecek olan Tüketici Güveni verisini takip edecek. Veri TSİ 10:00’da açıklanacak. Veri ile birlikte TL varlıklarında volatilite bir miktar artabilir. ABD kanadında baktığımızda ise küresel bazda doların içerisinde bulunduğumuz haftaya güçlü bir başlangıç yaptığı görülüyor. Piyasalar TSİ 17:00’da ABD kanadından gelecek olan Mevcut Ev Satışları ve 17:30’da konuşması beklenen Fed Başkanı Powell’ı takip edecek.

USDTRY paritesini teknik olarak incelediğimizde yukarı yönlü hareketlenmeler 7.64663 seviyesi direnç noktası olarak karşımıza çıkıyor. Gevşemelerde ise 7.60722 – 7.57844 – 7.53516 seviyeleri destek noktaları olarak teste edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster