Doğu Akdeniz’de devam eden jeopolitik durumlar Dolar’a yararken Gram Altın’a yaramamışa benziyor! İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Salı günü açıklanan ekonomik veriler sonrası kurda yukarı yönlü sınırlı hareketlere ek olarak, Ons Altın’a olan talebe paralel olarak Gram Altın’ında yukarı yönlü hareketleri takip edilmişti. Haftanın üçüncü işlem gününde Dolar’daki toparlanma ve Doğu Akdeniz’de devam eden jeopolitik riskler ile kurda yukarı yönlü hareketler devam ederken, risk iştahındaki ve Dolar endeksindeki toparlamanın Ons Altın’ı baskılaması ile Gram Altın’da aşağı yönlü hareket izlenmişti. Dün ise Dolar’daki güçlü duruş ve yurt içerisinde devam eden jeopolitik riskler ile birlikte kurda yukarı yönlü sınırlı hareketler devam ederken, Ons Altın’daki aşağı yönlü hareketlerin sürmesi sonucu Gram Altın’da yatay hareketler takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 462 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 460 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 464, 467 ve 469 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 460, 458 ve 455 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster