Ana SayfaHaberDogecoin (DOGE) Günleri Bitti mi? Metrikler Neyi Gösteriyor?

Dogecoin (DOGE) Günleri Bitti mi? Metrikler Neyi Gösteriyor?

-

DOGE fiyatı, Mayıs başındaki ATH’ye kadar yılın başından bu yana yüzde 15.000 arttı.

Dogecoin (DOGE) Bilgileri Neyin Sinyalini Veriyor?

Dogecoin, uzun yıllardır kripto para birimi alanında neredeyse hiç bahsedilmiyordu. Bu nedenle, Google Trends’teki Dogecoin aramalarının hacmi, Mayıs başlarında Bitcoin ile eşleşmesi kimileri için sürpriz olmuş olabilir. DOGE’un, Mayıs ayının birinci haftasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73 dolara yükselmesiyle, her iki terim için yapılan aramaların hacmi de eşitti.

Ayrıca, kendini “Dogefather” olarak ilan eden Tesla CEO’su Elon Musk’ın Tweet’lerinin de bir tesiri olarak Dogecoin’den bahsedilen Tweet sayısı, Bitcoin’den bahsedilenleri aştı. Lakin DOGE Tweet’lerindeki en büyük artış; Reddit topluluğunun, DOGE’u GameStop’ın kripto para versiyonu olarak seçtiği Ocak ayının sonlarında gözlemlendi. DOGE’un fiyatı o gün yüzde 300 yükseldi.

Her Çıkışın Bir İnişi Vardır!

Fakat Dogecoin’in fiyatının yüzde 60’ın üzerinde düşüş yaşamasıyla kripto para biriminin medyadaki varlığı da düşüşe geçti. Mayıs ayının başlarında tepeye ulaştıktan sonra Google’daki Dogecoin aramaları, internet kullanıcılarının öteki coin’lere yönelmesiyle yüzde 90 düştü. Birebir halde, geçtiğimiz aylarda Twitter’da Bitcoin’den daha çok yer alan altcoin, uzun bir müddettir Bitcoin’i gölgede bırakmıyor. Ayrıca, zincir üstü verilere göre günlük Dogecoin işlemleri son vakitlerde üç yılın en düşük düzeyi olan 20.000’in altına düştü – bu sayı Ekim 2018’den beri görülmemişti.

5 Mayıs’tan bu yana, günlük 82 milyar dolarlık düzeyleri gören günlük işlem, 4.4 milyar dolar düzeylerine geriledi. Bu sırada Dogecoin işlem fiyatları 25.000 arttı. Birçok yatırımcıya göre Dogecoin’in canlanıp canlanmayacağını vakit gösterecek. Fakat geçtiğimiz hafta orjinal Shiba Inu resmi, NFT olarak 4 milyon dolara satılmıştı. Bu da ilginin şimdi büsbütün bitmediğinin işareti olabilir.

Dogecoin (DOGE) fiyatı an itibariyle$0.0942dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler