Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriDogecoin (DOGE) Destekte Tutunacak mı?

  Dogecoin (DOGE) Destekte Tutunacak mı?

  -

  DOGE Günlük Grafik Yorumu

  DOGE-05.11-1

  Sizler için bu yazımda, Elon Musk’ın destekçisi olduğu ve memecoinlerin lideri olarak da anılan popüler kripto para birimi DOGE analizi yapacağım. Piyasanın kötü gidişatından oldukça etkilendi.

  Yeşil oklar ile gösterdiğim uyumsuzluğu giderdi ve bunun sonucunda düşen trendi kırmış oldu. Şimdi bu kırdığı trendi destek olarak doğrulaması gerekmekte. Eğer ki doğrulamayı başarıyla gerçekleştirirse 0,17 dolardaki direncine ulaşmak isteyeceğini düşünüyorum.

  Yükselişin devamında ise 0,22 dolara ulaşabilme ihtimali var.

  • Günlük grafikte MA200’ün altında işlem görmesinden kaynaklı olarak düşüş devam edebilir ancak sosyal medyadan gelen desteği göz önünde bulundurursak bu seviyeyi aşmaması için bir neden yok.
  • MACD göstergesinde uyumsuzluğun yaşandığını ve giderildiğini söylemiştim. Şu anda normal olarak düşüş yaşandığı için negatif bölgede seyretmekte.
  • RSI, yükseliş için şartların olgun olduğunu gösteriyor. Aşırı satım bölgesinde genellikle yukarı yönlü tepki geldiği için Dogecoin’in de yukarı yönlü tepki alacağını düşünüyorum. Ancak bu durum kesinlik belirtmediği için hem göstergenin hem fiyatın düşme ihtimali de var.
  Destek Seviyeleri 0,098 0,05 0,007
  Direnç Seviyeleri 0,17 0,22 0,29

  4 Saatlik Grafik Destek ve Direnç Seviyeleri

  DOGE-05.11-2

  Oldukça önemli olan 0,09 dolar seviyesinde mücadele veriyor. Bu seviyenin aşağısına inmesi durumunda sert düşüşler yaşayacağını düşünüyorum.

  Olası yükseliş durumunda ise ilk olarak 0,11 dolar seviyesini test etmesi gerektiği kanaatindeyim. Ardından da 0,12 dolara ulaşması gerekiyor.

  Boğalar güçlenirse sırasıyla 0,13 dolar, 0,14 dolar ve 0,15 dolar seviyelerine ulaşacağını düşünüyorum.

  Destek Seviyeleri 0,09 0,06 0,03
  Direnç Seviyeleri 0,11 0,12 0,13
  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Basri Caneri
  Basri Caneri
  Basri Caneri, 25 yaşında Selçuk Üniversitesi'nde okuyor. Kripto paralar ile uzun yıllardır ilgilenen Caneri, 1 yılı aşkın süredir aktif olarak haber takibi yapıp, teknik analiz içerikleri üretmektedir. Şimdilerde ise Coin Otağ bünyesinde yatırımcılarla buluşmaya devam etmektedir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler