Dogecoin %500’ün Üzerinde Arttı!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

 

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 2020’de ve 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerini (ATH) geçti. Bununla birlikte, diğer birçok dijital varlığın, üç yıl önce 2017’de deneyimledikleri ATH’ye ulaşmak için uzun bir yolu var. Belirli bir eski kripto para birimi olmasına rağmen, popüler meme coini Dogecoin, büyük bir miktar daha eski olan 2017 ATH’sine yaklaşıyor. Dogecoin’in yıllık kazançları, yıl boyunca %535’ten fazla artarak Bitcoin’in kazançlarını bile geride bıraktı.

Çok sayıda kripto para birimi, üç yıl önce 2017 boğa koşusundan tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) geçmedi. Örneğin, Ethereum (ETH), 2017 ATH’den hala %33’ün üzerinde bir dokunuş ve LINK ve DOT gibi daha yeni kripto varlıkları hariç, bunu yapan ilk on içinde en yakın olanı. Pazar günkü yüksek fiyatlarda, popüler mem token dogecoin (DOGE), 2017’de elde edilen kripto varlığının ATH’sine ulaşmanın sadece %32.29’undan uzaktı.

Diğer yaşlıların çoğunun aksine coinleri Aralık 2013’te doğan dogecoin (DOGE), üç yıl önce elde ettiği tüm zamanların en yüksek fiyatına daha yakın.

Dogecoin geçen yıl son derece iyi iş çıkardı ve son 24 saatlik ticarette token %38’in üzerinde yükseldi. DOGE geçen hafta %184, ay için %294 ve 90 günlük süre için %394 arttı. Dogecoin, bugün çoğu alternatif kripto varlığı için nadir görülen BTC’ye karşı %115 değer kazandı.

Dahası, yılın başında Dogecoin’e yatırım yapılacak olsaydı, DOGE’leri ABD doları karşısında %535’in üzerinde bir kazanç elde etmiş olacaktı.

Shiba Inu köpeği ve meşhur internet memesi Doge’nin benzerliğini içeren kripto para birimi, 6 Aralık 2013’te piyasaya sürüldüğünden beri piyasada. Dogecoin yedi yaşında ve Jackson Palmer ve programcı Billy Markus tarafından geliştirildi.

Madeni paranın amacı her zaman eğlenmek ve daha geniş bir demografiye ulaşmak olmuştur. Dogecoin’in arz sınırı, dolaşımda 127.7 milyar DOGE olduğu için, Bitcoin’in 21 milyonundan çok daha büyük.

Dahası, pek çok insan Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın 2020’de dogecoin’i tekrar ilgi odağı haline getirmekten sorumlu olduğunu düşünüyor. 20 Aralık 2020’de Musk bir tweet attı: “Bir kelime: Doge” ve Twitter profilinde başka bir zaman kendisini “Eski Dogecoin CEO’su.

Daha sonra bu yılın başlarında, sosyal medya uygulaması Tiktok’taki birçok kripto hayranı, token başına bir dolara kadar dogecoin yükseltmeye çalıştı.

Palmer ve Markus’un sadece eğlence için dogecoin oluşturmasına rağmen, Shiba Inu köpek tokenı son yedi yılda oldukça değerli kalmayı başardı. kripto para topluluğu, hayır kurumlarına karşı son derece cömert olduğu biliniyor ve dogecoin’in kendi NASCAR aracı da vardı.

Sadece bir ABD kuruşuna değer olmasına ve dolaşımda milyarlarca dogecoin olmasına rağmen, ilk 25 token piyasa değeri yarışmacısı olmayı başardı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram