Perşembe, Şubat 25, 2021

DOGE Bitcoin’i (BTC) tahttan indirdi!

Dogecoin (DOGE) fiyatı, benzeri görülmemiş seviyelerde dalgalanma yaşadı. İnternet şakası olarak geliştirilen DOGE, son 24 saatte yüzde 1.014’lük bir fiyat hareketi gördü.

Geleneksel borsalarda işlem gören GameStop hisse fiyatını artırmak için sosyal platform Reddit’te düzenlenen etkinliğin ardından ünlü kripto para birimi de büyük ilgi gördü.

Twitter üzerinden Dogecoin ile ilgili 24 saat içerisinde gönderilen mesajların miktarında patlama oldu. Kripto veri sağlayıcısı TIE, Dogecoin’in Twitter hacminin Perşembe günü yüzde 1.787 arttığını bildirdi. söyledi. DOGE ile ilgili 24 saat içinde 90 binin üzerinde tweet gönderildi.

TIE tarafından paylaşılan veriler, ilk kez herhangi bir altcoin’in hacim olarak Bitcoin’i geçtiğini ortaya koydu.

Dogecoin fiyatı 10 kat arttı

28 Ocak’ta Binance borsasında en düşük $ 0,0078535’te alıcı bulan Dogecoin, 24 saatte yüzde 1,014 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0875000 dolara ulaştı.

Bu süreçte 21 milyar doların üzerinde işlem hacmi yakalayan DOGE, CoinMarketCap verilerine göre Tezos (XTZ), Monero (XMR) ve EOS gibi isimleri geride bırakarak piyasa değeri açısından 13. sırada yer aldı.

Zirveden sonra çok sert bir düşüş geldi

Türkiye 28. sırada 29 Ocak Cuma gecesi tüm zamanların en yüksek değerini 0.0875.000 $ ile Doge elde ederken, bu haberi yayına hazırlanırken 0.0550646 $ ‘dan işlem görüyordu.

Coinotag’ın daha önceden bildirdiğine göre, ABD merkezli tüketici elektroniği şirketi GameStop’un hisselerinde oldukça tartışılan boğa piyasasını tetikleyen Reddit grubunun DOGE fiyatı üzerinde de etkisi olacak gibi görünüyor.

Bahsi geçen etkinliğe katılan WSB Başkanı adlı bir Twitter kullanıcısı DOGE ile ilgili şu gönderiyi paylaştı:

Doge hiç bir dolara gitti mi?

– WSB Başkanı (@WSBChairman) 

 

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.08
  THYAO.IS₺13.06
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.50
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.32