Çarşamba, Ocak 27, 2021

DigixDAO (DGD) Coin İncelemesi

DigixDAO
DigixDAO (DGD) 0,00239599 BTC (-7,71%)
15,86 US
RANK 94
MARKET CAP $31,73M
VOLUME $797,52K

DigixDAO (DGD) Nedir?

DigixDAO, gerçek altın birimleriyle desteklenen yeni bir kripto para birimi yaratmayı planlıyor. DigixDAO, Digix Global Ekosistemini nasıl büyüteceklerine dair kararlar alan bir grup katılımcıdan oluşan Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon’dur. Katılımcılar DGD tokenlarını “Ethereum Blockchain’deki ilk Crowdsale” olarak satın almışlardır.

DGD token sahipleri, DigixDAO’ya sunulan herhangi bir teklifle ilgili kararlar alabilirler. Digix’in büyümesinde oylama ve karar verme için bir ödül olarak, DGD sahiplerine 1 gram altın temsil eden bir sembol olan DGX ile ilgili ödüller verilir. Altının tokenizasyonu, kripto para birimi istikrar ve değer depolamayı amaçlamaktadır. Bitcoin genellikle dijital altın olarak anılır, ancak bu kılavuzda, DigixDAO’nun gerçek altın sahipliğinizi nasıl dijitalleştirdiğine bakacağız.

Varlık Kanıtı

1 gr altın temsil eden DGX tokenlarını dağıtmak için, Digix, Varlık Kanıtını (PoA) kullanır. Süreç, bir varlığın Ethereum blockchain üzerinde bulundurulmasını ve PoA Asset Kartlarının oluşturulmasını içerir. “Varlık kartları, gözetim zincirindeki kuruluşlardan, yani Satıcı, Sorumlu, Denetçi’den alınan sıralı dijital imzalar kullanılarak onaylanmıştır. Bu belgeler, ayrıca satın alma ve depo makbuzları ile sağlanan ve kalıcı kayıt için InterPlanetary Dosya Sistemi’ne yüklenen kanıtlarla doğrulanmıştır. .”

The Value, ValueMax Singapore, London Bullion Market Associate sertifikalı altın külçe çubuklarını satan halka açık bir şirkettir. Bağımsız Denetçi, Bureau Veritas Müfettişliği, her çeyrekte altın kalitesini ve miktarını kontrol eder.

Katılımcı Muhafaza Vault, Singapur’da yer almaktadır. Kasaları 30 tona kadar altın saklayabilir, ancak gelecekte Digix dünya genelinde düzenleyici fazlalık için daha fazla kasa açmaya çalışacak gibi duruyor.

Toplamda, Ethereum blockchain’de saklanan Varlık Kartları Kanıtı şunları içerir:

 • Kart oluşturma zaman damgası
 • Altın çubuğun SKU
 • Velayet zinciri dijital imzalar (Satıcı, Sorumlu, Denetçi)
 • Çubuk seri numarası
 • Satın alma makbuzu
 • Denetim belgeleri
 • Depolama Ücreti
 • Depo makbuzu

DigixDAO Token

Artık altının nasıl güvende olduğunu biliyoruz, şimdi DGX tokenları yapmanın zamanı geldi. DGX tokenları, PoA kartlarını alan ve her bir gram altın için DGX tokenları üreten akıllı bir sözleşmeyle oluşturulur. Örneğin, akıllı sözleşmeye bir 100g PoA kart gönderilirse, 100 DGX token yaratılır ve bir Ethereum cüzdanına gönderilir. Bu, Digix’in kısmi rezervlere katılmadığı anlamına gelir. Her DGX jetonu her zaman 1g altın gösterir ve 0.001g’ye bölünebilir.

DGX tokenleri, altın depolama ve koruma ile ilişkili iki ücret paketi ile birlikte gelir. DGX’i bir Ethereum cüzdanına aktarırken yıllık % 0,60 ve aynı zamanda % 0,13’lük bir işlem ücreti olan bir vergi kesintisi ücreti vardır. Bununla birlikte, Digix ilk çalışma yılı boyunca depolama ücretlerini dalgalandırır.

Daha sonra DGX ücretlerinin DGD sahiplerine nasıl geçtiğini tartışacağız.

DGX tokenleri üretmek için PoA kartlarını kullanmak yerine, ters işlem de mevcuttur. DGX jetonlarını PoA kartlarına dönüştürmek size 1 DGX jetonuna mal olacaktır. İddia ettiğiniz altın çubuk da 100 gramın bir katı olmalı ve altın çubuğunuzu şahsen ya da ülkeye bağlı olarak size göndermeyi seçebilirsiniz.

DGX tokenleri, DigixDAO’nun püf noktasıdır ve iki problemi çözmeyi amaçlar. Kripto para birimlerine çok ihtiyaç duyulan istikrarı sağlarken, altın varlıklara sahip olma ve tasfiye etmeyi daha kolay ve ucuz hale getirmek istiyorlar. Henüz satın alınamamasına rağmen, DGX tokenlerinin 2018’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

DGD Token

DGD sahipleri DigixDAO fonlarının nasıl tahsis edildiğine oy verebilirler. DGD token sahipleri “DigixDAO’ya sunulan tekliflere aktif yönetim kararları verebilirler.”

Ancak, proje tekliflerini değerlendiren ve onaylayan DGD sahiplerinin ödülleri hakkında bazı kafa karışıklıkları var. Digix Global SSS, “her bir sembolün, DigixDAO’nun DGX altın tokuşlarında belirtilen Digix Gold’taki işlem ücretinin kanıtlanmış bir payı ile size ödüllendirildiğini” belirtiyor.

Digix Global Ekibi

Singapur merkezli Digix ekibi üç kurucu tarafından yönetiliyor: Kai C. Chng, Anthony Eufemio ve Shaun Djie. Kai C. Chng, HSBC için eski bir tüccar NYU School of Business mezunu. Blockchain teknolojisine olan güçlü inancı nedeniyle iş alım satım güvencesinden ayrıldı. Anthony Eufemio, USC Viterbi’den mezun oldu ve 18 yılı aşkın süredir yazılım geliştirmede çalıştı. Shaun Djie, “Asya’daki en büyük Ethereum Meetup grubunun baş koordinatörü” ve Singapur hükümeti için “Akıllı Ulus Araştırma” nın bir üyesi.

DGD Nereden Alınır?

DGD hacminin büyük çoğunluğu Binance ve Huobi’de gerçekleşir. Binance borsasından BTC ve ETH karşılığı DGX alabilirsiniz. DGX piyasaya çıktığında, Digix pazarında Ether ile satın alınabilir.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34