Dev Madencilik Şirketinde Kavga Gürültü Kesilmiyor

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcon madencilik devi Bitmain’in eski kurucu ortağı Micree Ketuan Zhan, fiziksel kavgaya kadar birçok olayın gerçekleştiği bildirilmesine rağmen, zaferinden sonra eski konumunu geri kazanma girişimlerine başladı. Geçen Ekim ayında rakibi olan başka bir kurucu ortak Jihan Wu tarafından reddedilen Zhan’ın yakın çevresinden elde edilen bilgilere göre; Zhan’a, Pekin Haidan Bölgesi Adalet Bürosu tarafından Pekin Bitmain Teknoloji şirketinin yasal temsilcisinin statüsünü yeniden kazanma hakkı verildi.

Basına sızan bildirilere göre Cuma günü, yerel saatle, Zhan yeni lisans kayıt belgeleri almak için şirkete gitti, ancak Bitmain CEO’su Luyao Liu da dahil olmak üzere onlarca ile çevriliydi. Adalet Bürosu yetkilileri de mevcutken, güncellenmiş lisansın şirketin yeni yasal temsilcisi olarak Zhan’a verilmesi istendi. Çin medyasında yer alan haberlere göre Liu, buraya müdahale etti ve lisansı ani bir hamle yaparak “İşletme lisansı şirketin malıdır. Hangi kişiye ait olabilir? ” dedi.

CoinDesk’in kaynaklarına da teyit ettiği WeChat’teki video, partilerin bu dakikadan sonra gerilimi kademeli olarak artırdığını gösteriyor. Sonunda, fiziksel olarak müdahale ettikleri anlaşılıyor. Adalet Bürosu yetkilileri olayı polise bildirdikten sonra, her iki taraftan da birçok kişi karakola alındı.

Gerilim geçen yıla kadar gidiyor

Taraflar arasındaki gerilim, Bitmain’in iç işleyişindeki zorluklara ve özellikle geçen yıl gerçekleşen yönetim darbesine dayanıyor. Bütün bunlar, firmanın ABD’de başlatacağı planlanmış bir halka arz hareketinden önce yönetim ekibindeki belirsizlikleri derinleştiriyor.

Zhan, zaferine geçen ay bir zafer daha ekledi ve bu da şirketin yasal temsilcisinin rolünü üstlenmesine ve Liu’nun bu sarsıntıyı tutmasını engelledi. Bilindiği gibi, Çinli şirketin yasal temsilcisi olan kişi, şirket adına çok geniş yetkilere sahiptir.

Bitmain tarafından Cuma günü yapılan açıklamada, lisans anlaşmasının büyük bir hata olduğu ve Adalet Ofisinin Çin Şirketler Kanunu’na aykırı olduğu belirtildi. Şirket açıklamasında “Şirket, Pekin Bitmain’in yasal temsilcisi olarak Luyao Liu gibi davranıyor. Bu süreçte, Zhan tarafından yasal temsilci olarak uygulanacak herhangi bir politika onaylanmayacaktır ”.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster