Deutsche Bank, Bitcoin ve Kripto Para Hizmetleri Sunmak için Harekete Geçti!

  • Deutsche Bank, İsviçre merkezli kripto altyapı şirketi Taurus SA ile küresel bir işbirliği anlaşması yaparak müşterilerine dijital varlık saklama ve tokenleştirme hizmetleri sunmaya başlıyor.
  • 2018 yılında kurulan Taurus, 25’ten fazla kurumsal müşteriye dijital varlık ihraç etme, saklama ve alım satım yapma olanağı sağlayan kurumsal düzeyde bir altyapı sunuyor.
  • Bu işbirliği, Deutsche Bank’ın Taurus ile ilk teması değil. Deutsche Bank, Şubat ayında Credit Suisse tarafından yönlendirilen Taurus’un 65 milyon dolarlık Seri B finansman turuna katıldı.

Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, kripto saklama hizmetleri sunmak için kripto altyapı şirketi Taurus ile bir işbirliği başlattığını bildirdi.

Deutsche Bank, Kripto Saklama Hizmeti Sunacak

Bankacılık devi Deutsche Bank, İsviçre merkezli kripto altyapı şirketi Taurus SA ile küresel bir işbirliği anlaşması yaparak müşterilerine dijital varlık saklama ve tokenleştirme hizmetleri sunmaya başlıyor.

Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, 1,3 trilyon avro (1,4 trilyon dolar) üzerinde varlığı yönetiyor ve açıklamaya göre kripto paraları, tokenleştirilmiş varlıkları ve dijital paraları yönetmek için Taurus’un saklama ve tokenleştirme teknolojisini entegre edecek.

Deutsche Bank, dijital varlık piyasasının büyüme potansiyeli göz önüne alındığında geleneksel finansal şirketlerin uyum sağlaması gerektiğini belirtiyor.

Deutsche Bank Küresel Menkul Kıymetler Hizmetleri Başkanı Paul Maley, “Dijital varlık alanının trilyonlarca dolarlık varlıkları içermesi bekleniyor, bu nedenle yatırımcılar ve şirketler için bir öncelik olarak görülmeye başlanacaktır” dedi ekledi: “Bu nedenle, saklayıcılar müşterilerini desteklemeye başlamalıdır.”

2018 yılında kurulan Taurus, 25’ten fazla kurumsal müşteriye dijital varlık ihraç etme, saklama ve alım satım yapma olanağı sağlayan kurumsal düzeyde bir altyapı sunuyor ve aynı zamanda özel varlıklar ve tokenleştirilmiş menkul kıymetler için bir pazar işletiyor.

Taurus’un kurucu ortağı Lamine Brahimi, “Bu işbirliği, Taurus’un ürünlerinin ve teknolojisinin kalitesini ve kapsamını gösterebildiği titiz ve ayrıntılı bir seçim ve denetleme sürecinin sonucudur” dedi ve ekledi: “Deutsche Bank ile bu küresel işbirliğini hayata geçirmekten memnuniyet duyuyoruz ve bankanın çeşitli rezerv merkezlerinde dijital varlıklar ve DLT tabanlı ürünler ve hizmetler başlatmasını desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Taurus fonlama turu ve BaFin dijital varlık lisans başvurusu

Bu işbirliği, Deutsche Bank’ın Taurus ile ilk teması değil. Deutsche Bank, Şubat ayında Credit Suisse tarafından yönlendirilen Taurus’un 65 milyon dolarlık Seri B finansman turuna katıldı. Finansman, Taurus’un Paris, Dubai, Güneydoğu Asya ve Amerika’ya şube açma planları için kullanılıyor ve şirketin bu yıl içinde 60 olan personel sayısını 100’e çıkarmayı planladığını belirtti.

Bu haber, Deutsche Bank’ın bu yaz Almanya’nın finansal düzenleyicisi BaFin’e dijital varlıklar için bir lisans başvurusu yaptığı haberlerin ardından geldi. Düzenleyici izin, bankanın kripto paralar dahil dijital varlıklar için saklama hizmeti sunmasına olanak tanıyacak.

Deutsche Bank’ın bu hareketi, gelirleri artırma stratejisini artırmaya yönelik daha geniş bir stratejisi ile uyumlu bir şekilde, yatırım birimi DWS Group’daki benzer dijital varlık odaklı çabaları yansıtıyor.

Deutsche Bank, dijital varlık saklamasının başlatılmasını 2020’nin sonlarından bu yana göz önünde bulunduruyor, o dönemde Bitcoin’in “çok volatil” olduğunu ve “güvenilir” bir değer saklaması olmadığını belirten araştırma raporlarına karşı çıkıyordu.

Ayrıca Taurus, tokenleştirme ve saklama hizmetine Polygon ağını entegre etti ve Ethereum, Tezos ve Cardano’dan sonra müşteriler için desteklenen dördüncü blok zinciri oldu.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version