Diğer

  Volatilite Opsiyonu BTC’ye Geliyor! Deribit Bitcoin Volatilite Vadelerini Başlatıyor

  Geleneksel yatırımcılar arasında volatilite ürünleri popülerdir, çünkü portföyün korunmasını, risk yönetimini ve spekülasyonu sağlarlar.

  Deribit Bitcoin Volatilite Vadeli İşlemleri Başlatacak

  Kripto türevler borsası Deribit yakında Bitcoin (BTC) volatilite vadeli işlemlerini başlatacak, yatırımcılara BTC piyasa volatilitesini doğrudan ölçme ve ticaret etme yolu sunacak. 17 Mart’ta Deribit, en büyük kripto para biriminin ima edilen volatilitesini ölçen Deribit Bitcoin Volatilite Endeksine dayalı bir türev sözleşmesi olan BTC DVOL vadelerini tanıttı. Deribit’in volatilite göstergesi, yatırımcıların yıllık volatilite için beklentilerini ölçen 30 günlük bir bakış açısı sunuyor.

  Diğer volatilite ürünleri gibi, BTC DVOL potansiyel olarak tüccarlara risk yönetimi, portföy korunması veya piyasa spekülasyonu konusunda yardımcı olabilir. Volatilite-özelliği geleneksel finans piyasalarında geniş çapta işlem görmektedir, en popüler ürün Chicago Opsiyon Borsası Volatilite Endeksi olarak da bilinen VIX’dir. VIX 1-100 arasında değişir ve 20, tarihsel ortalamayı temsil eder.

  20’nin altındaki okumalar tarihsel ortalamadan daha düşük ima edilen volatiliteyi gösterir. 20’nin üzerindeki okumalar genellikle daha karışık finansal koşullara işaret eder; 30’un üzerindeki herhangi bir okuma önemli bir piyasa volatilitesini gösterir, genellikle belirsizlik, risk veya yatırımcı korkusu nedeniyle. VIX, ABD’nin önde gelen bir piyasa göstergesi olan S&P 500 Endeksi opsiyonlarının volatilitesini ölçer.

  Geleneksel piyasalar, S&P 500 Endeksi ve daha geniş bir hisse senedi piyasasındaki büyük dalgalanmalarla son 12 ayda aşırı volatiliteyle mücadele etti. Kaynak: Yahoo Finans.

  Bitcoin ve daha geniş kripto piyasaları son 12 ayda aşırı volatilite gösterdi. Kripto kışı olarak bilinen dönem, dijital varlık fiyatlarının aşırı alıcı fazdan sonra derin koreksiyonlarla ilişkilendirilir.

  Kripto yatırım ürünleri son hafta Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın çöküşünden sonra rekor çıkışlar yaşadıysa da, yatırımcı mevduatlarıyla ilgili düzenleyici netlik Bitcoin’e büyük bir rahatlama rallisi sağladı. Bitcoin’in fiyatı 17 Mart’ta 9 ayın üzerinde ilk kez 27.000 doları aştı.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  VanEck Bitcoin ETF, Avustralya’nın Ana Borsasında Tarihi Bir Çıkış Yaptı

  VanEck, Bitcoin ETF'sini ASX Ltd. tarafından işletilen ana borsada...

  Notcoin, Boğa MACD ve Aşırı Satışa Yakın RSI Seviyeleri Arasında Toparlanmaya Hazırlanıyor

  Bu hafta kripto para piyasaları, Notcoin'de yaşanan %20'lik düşüşle...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  VanEck Bitcoin ETF, Avustralya’nın Ana Borsasında Tarihi Bir Çıkış Yaptı

  VanEck, Bitcoin ETF'sini ASX Ltd. tarafından işletilen ana borsada listeleyerek önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bu olay, Avustralya'nın ana borsasında bir Bitcoin borsa yatırım fonunun...

  HashAI, Yapay Zeka Destekli Kripto Artışına Umut Verici Fiyat Tahminleriyle Öncülük Ediyor

  Bu hafta, yapay zeka ve büyük veri odaklı kripto projeleri ile tokenlar için önemli bir dönem oldu. ...

  Ethereum, Bitcoin Tasfiye Trendleri Ortasında Dayanıklılık Gösteriyor, Yatırımcılar Biriktiriyor

  Bitcoin, kripto para piyasasındaki ana trendleri belirlemeye devam ediyor. Ethereum sahipleri, Bitcoin sahiplerine kıyasla farklı yatırım davranışları...