Ana SayfaHaberVolatilite Opsiyonu BTC'ye Geliyor! Deribit Bitcoin Volatilite Vadelerini Başlatıyor

Volatilite Opsiyonu BTC’ye Geliyor! Deribit Bitcoin Volatilite Vadelerini Başlatıyor

-

Geleneksel yatırımcılar arasında volatilite ürünleri popülerdir, çünkü portföyün korunmasını, risk yönetimini ve spekülasyonu sağlarlar.

Deribit Bitcoin Volatilite Vadeli İşlemleri Başlatacak

Kripto türevler borsası Deribit yakında Bitcoin (BTC) volatilite vadeli işlemlerini başlatacak, yatırımcılara BTC piyasa volatilitesini doğrudan ölçme ve ticaret etme yolu sunacak. 17 Mart’ta Deribit, en büyük kripto para biriminin ima edilen volatilitesini ölçen Deribit Bitcoin Volatilite Endeksine dayalı bir türev sözleşmesi olan BTC DVOL vadelerini tanıttı. Deribit’in volatilite göstergesi, yatırımcıların yıllık volatilite için beklentilerini ölçen 30 günlük bir bakış açısı sunuyor.

Diğer volatilite ürünleri gibi, BTC DVOL potansiyel olarak tüccarlara risk yönetimi, portföy korunması veya piyasa spekülasyonu konusunda yardımcı olabilir. Volatilite-özelliği geleneksel finans piyasalarında geniş çapta işlem görmektedir, en popüler ürün Chicago Opsiyon Borsası Volatilite Endeksi olarak da bilinen VIX’dir. VIX 1-100 arasında değişir ve 20, tarihsel ortalamayı temsil eder.

20’nin altındaki okumalar tarihsel ortalamadan daha düşük ima edilen volatiliteyi gösterir. 20’nin üzerindeki okumalar genellikle daha karışık finansal koşullara işaret eder; 30’un üzerindeki herhangi bir okuma önemli bir piyasa volatilitesini gösterir, genellikle belirsizlik, risk veya yatırımcı korkusu nedeniyle. VIX, ABD’nin önde gelen bir piyasa göstergesi olan S&P 500 Endeksi opsiyonlarının volatilitesini ölçer.

Geleneksel piyasalar, S&P 500 Endeksi ve daha geniş bir hisse senedi piyasasındaki büyük dalgalanmalarla son 12 ayda aşırı volatiliteyle mücadele etti. Kaynak: Yahoo Finans.

Bitcoin ve daha geniş kripto piyasaları son 12 ayda aşırı volatilite gösterdi. Kripto kışı olarak bilinen dönem, dijital varlık fiyatlarının aşırı alıcı fazdan sonra derin koreksiyonlarla ilişkilendirilir.

Kripto yatırım ürünleri son hafta Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın çöküşünden sonra rekor çıkışlar yaşadıysa da, yatırımcı mevduatlarıyla ilgili düzenleyici netlik Bitcoin’e büyük bir rahatlama rallisi sağladı. Bitcoin’in fiyatı 17 Mart’ta 9 ayın üzerinde ilk kez 27.000 doları aştı.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin ve 32 Bin Dolar Senaryosu: Onchain, Teknik ve Piyasa Analizi

Bitcoin (BTC) için teknik yapılar, onchain verileri ve korku endeksi neler söylüyor? Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının incelemesi gereken verileri topladık!

XRP Coinbase’e Geri Dönüyor mu? Bilmeniz Gerekenler Burada!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, XRP topluluğuna en büyük sevinçlerden birini vermeyi düşünüyor olabilir. İşte detaylar!

Cardano 2022 Son Çeyrek Verileri Yayınlandı! ADA Fiyatı Ne Olacak?

Cardano (ADA) için 2022'nin son çeyreği raporları yayınlandı. Raporlara göre Cardano finansal çöküş yaşarken onchain hareketliliği devam...

Bitcoin 27k ile 2023’ün Yeni Yüksek Seviyesini Yaptı ve Shortları Sınırlandırdı!

Bitcoin (BTC), bir hafta içinde iki kez $26K fiyat seviyesini test etti. Yatırımcılar, ABD bankasının çöküşüne ve geleneksel bankacılık sistemine olan güvenin azalmasından sonra alternatif arayışında olan yatırımcılar BTC'ye kısmi olarak yakıt oldu.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler