DeFi’nin ışığı kripto paraları gölgede bırakıyor!

ethereum eth

Kripto para piyasası, uzun süredir bir turda sıkışmış durumda ve büyük kriptolarının çoğu pozisyonlarını birleştirmeyi seçiyor. Aslında, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, anında direnç ve destek arasında atladığı bir kanguru pazarına dikkat çekiyor.

Bitcoin’deki ve buna bağlı olarak daha büyük kripto pazarındaki bu eğilim, Bitcoin’in Mayıs ayında yarıya inmesinden sonra ortaya çıktı. Santiment Network tarafından toplanan verilere göre, Bitcoin’in ticaret hacmi % 75 oranında azalarak 106 milyar dolardan 26 milyar dolara geriledi.

DeFi’nin aydinlik yazlari kripto varliklarini golgede birakiyor

Kaynak: Blockchain.com

Zincir üstü metriklerdeki düşüş sadece Bitcoin’de değil, Ethereum [ETH] gibi diğer önemli büyük kapaklı kriptolarda da görüldü, Bitcoin çatal-Bitcoin Cash [BCH]ve Litecoin [LTC] ayrıca, hepsi düşen ticaret hacmine dikkat çekti.

1595765886 487 DeFi’nin aydinlik yazlari kripto varliklarini golgede birakiyor

Kaynak: CryptocurrencyChart.com

Geçen ayın değerlerini göz önünde bulundurduktan sonra, kripto ekosistemin işlem hacminin % 24’ünü kaybettiği görülebilir.

Aksine, DeFi için, yaz köşede gibi görünüyor.

Merkezi Olmayan Finans [DeFi] Ethereum üzerine alan inşa edildi, bu nedenle kripto genişletilmiş Ethereum ekosistemi aracılığıyla büyümeyi paylaştığı için şanslı. Verilere göre, geçtiğimiz ay DeFi tokenlerinin işlem hacmi% 98 arttı. Kripto piyasası çok fazla oynaklıktan yoksun olduğunda, tüm yollar DeFi’ye gidiyor gibi görünüyor.

Burada, bu ilgi değişikliğinin iki dalgada gerçekleştiğine dikkat çekmek gerekir – biri Mayıs ayında, ikincisi Haziran başında.

DeFi yazında 38 jeton var ve bu sene bu alanın kaydettiği ilerlemeye büyük katkı sağladı. RenBTC [REN], Bancor Network Token [BNT], EthLendToken [LEND], Synthetix [SNX], KAVA, gibi projeler özellikle DeFi alanında hakim eğilimi tersine çevirmeye katkılarından dolayı dikkat çekmektedir.

1595765886 737 DeFi’nin aydinlik yazlari kripto varliklarini golgede birakiyor

Kaynak: Santiment Network

Bir başka ilginç gözlem, DeFi’nin büyümesinin spekülasyona dayanmadığı. Bu DeFi tokenlerinin üstel büyümesi, güçlü temeller tarafından desteklendi ve bu da büyümenin organik olduğunu gösteriyor.

Ancak, bu sadece yatırımcıların ICO çılgınlığı sırasında yaptıkları gibi karlarını nakit olarak kazanmalarının bir aşaması olabilir mi? Burada, DeFi’deki yeni adreslerdeki büyümenin, pazardaki herhangi bir artıştan kaynaklanmadığını belirtmek önemlidir. coinleri’ Yarar. Aslında, kripto topluluğunda bir DeFi balonunun oluşturulmasıyla ilgili şüpheler var. Ne yazık ki, platformun gelecekte nasıl gelişeceği kesin olarak söylenemez.

Şu anda, kripto piyasası dalgalı bir seyir için dalgalanmayı beklemek zorunda kalabilir. O zamana kadar, tüccarlar DeFi’de biraz rahatlamış görünüyorlar.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.