Decentraland (MANA) Önemli Seviyede İşlem Görüyor!

Simetrik üçgen formasyonu içerisinde kritik seviyede işlem gören MANA için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
NFT

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MANA Destekte Tutunacak mı?

MANA-05.09-1

Bu yazımda sizler için simetrik üçgen formasyonu içerisinde işlem gören MANA analizi yapacağım. Bu formasyonun destek seviyesinde bulunduğu için yukarı yönlü tepki almasını bekliyorum. Aksi takdirde büyük bir düşüş gerçekleştirmesi mümkün.

Yükseliş durumuna geçerse ilk olarak 1,70 dolar seviyesini test edeceğini düşünüyorum. Hatta ardından 2,84 direnci ile karşı karşıya kalma ihtimali bulunmakta. Boğaların gücü eline alması durumunda ise 3,54 dolara kadar yukarı yönlü hareketine devam edebilir.

  • Günlük grafikte MA200’ün altında bulunduğu için düşüş trendi güçlü görünüyor ve hatta bu seviye ile teknik direnci neredeyse örtüştüğü için kırılımın zor olacağı kanaatindeyim.
  • RSI şu anda 26 seviyesinde yani aşırı satım bölgesinde bulunduğundan kaynaklı olarak da kısa vadede bir tepki bekliyorum.
  • MACD göstergesi hem negatif bölgede yer alıyor hem de çizgiler birbirine çok yakın bulunmakta. Kesişimin gerçekleşmesi durumunda üçgenin direncine kadar ulaşması için şartlar olgunlaşmış olacak.
Destek Seviyeleri 1,2 0,7 0,4
Direnç Seviyeleri 1,7 2,84 3,54

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

MANA-05.09-2

Önemli destek seviyesi olan 1,2 dolara iğne attığını görüyoruz. Düşüşün tekrarlanması durumunda 0,86 dolara kadar gerilemesinin mümkün olduğunu düşünüyorum. Hatta geri çekilme devam ederse 0,51 dolara kadar düşebilir.

Ayılar piyasadan çekilirse kısa vadede ilk olarak 1,33 doları test edeceğini düşünüyorum. Ardından 1,45 dolardaki direnci ile karşı karşıya kalacağını düşünmekteyim.

Teknik olarak 1,64 dolar ve 1,77 dolarda da direnci bulunuyor. Sonrasında hem teknik hem psikolojik olan 2 dolardaki direncini kırmayı deneme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 1,2 0,86 0,51
Direnç Seviyeleri 1,33 1,45 1,64
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster