Decentraland (MANA) Alçalan Üçgen içinde İşlem Görüyor!

Metaverse segmentinin en popüler projelerinden olan MANA için kısa ve uzun vadeli destek direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
Decentraland-MANA-Teknik-Analiz

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MANA Alçalan Üçgen Hedefi Neresi?

MANA-05.26-1

Sizler için bu yazımda, her bir parseli NFT olarak satın alınabilen 90601 parselden oluşan ve bunlara LAND adı verilen, Ethereum üzerinde kurulu en popüler metaverse projelerinden birisi olan Decentraland’ın yerel varlığı MANA analizi yapacağım.

Alçalan üçgen formasyonu içerisinde işlem gören MANA, grafikte gösterdiğim gibi 0,64 dolardaki seviyeden destek almak isteyecektir. Alamaması durumunda da 0,38 dolara düşmesinin kaçınılmaz olacağını düşünüyorum. Eğer ki formasyon hedefini gerçekleştirirse 0,065 dolar seviyesine de gerileyebilir.

Talep bölgesi olarak belirttiğim bu 0,065 dolarlık alanın alçalan üçgen formasyonunun hedefi ile denk gelmesi, düşüşün buralara kadar gerçekleşebileceği senaryolarını güçlendiriyor. Tabi bu şahsi fikrim olduğu için şu anda pozisyona girmedim ilk olarak 0,38 doları bekleyeceğim.

  • MACD göstergesinde yaşanan kesişim sonrasında düşüş gerçekleşti. Çizgiler negatif bölgeye daha yeni ulaştı. Kısa vadede düşüş senaryolarının güçlü olduğunu düşünüyorum.
  • RSI, hala aşırı satım bölgesine ulaşamadı. Buraya ulaştığında tepki alacağını düşünüyorum. Bu yüzden bu göstergeye bakarak da düşüşün devam edebileceğini düşünmekteyim. Ama unutmayın ki bunlar benim şahsi düşüncem. Kendi riskinizi kendiniz almalısınız.
  • Parabolik SAR tarafına baktığımda da göstergeye göre yükseliş trendinin güçlü olabilmesi için yaklaşık yüzde 300 yükseliş kaydetmesi gerekiyor.
Destek Seviyeleri 0,64 0,38
Direnç Seviyeleri 1,5 3

Kısa Vadeli Destek Direnç Seviyeleri Nereler?

MANA-05.26-2

Fibonacci düzeltmesi ile çizdiğim destek ve direnç seviyelerini ele alacak olursam, şu anda 0,88 dolardaki desteğine doğru ilerlediğini söyleyebilirim. Ardından da 0,74 dolara kadar gerileyebilir.

Yukarı yönlü harekette ise 1 dolarlık direncini aşması gerekiyor. Ardından da 1,13 dolara ulaşma ihtimali var.

Destek Seviyeleri 0,88 0,74
Direnç Seviyeleri 1 1,13
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster