Dao Maker Tam 7 Milyon Dolar Çalındığını açıkladı!

daomaker

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

DAO Maker, Saldırıyı Doğruladı!

Çinli bir gazeteci olan Colin Wu, DAO Maker’ın saldırıya uğradığını iddia etmişti, Dao Maker geçte olsa saldırıyı kabullendi.

Açıklamada durumla ilgilenildiği ve diğer tüm DAO Maker sözleşmelerinin güvende olduğu belirtildi.
Dao Maker, toplamda 5521 kullanıcıdan 7 milyon dolar çalındığını ortalama bir kullanıcının 1250 USD kaybettiğini bildirdi.
Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“DAO Maker’ın hızlı genişlemesi ekosisteme çeşitli zorluklar getirdi.
Ne yazık ki, bugün erken saatlerde DAO Maker‘ın yönetici sistemlerine erişimi olan cüzdanlarımızdan birinin art niyetli bir hacker tarafından ele geçirildi. Hacker, bu açığı geçici olarak test ettikten ve 10.000 USDC çalmayı başardı ve sonra sessizce 15 işlem daha yapmaya başladı. Bu şekilde hacker, güvenlik ekibimiz duruma müdahale edip kontrol altına alana ve durdurana kadar yaklaşık 7 milyon doları cüzdanına çekmeyi başardı. Toplam 5251 kullanıcı etkilendi ve kullanıcı başına ortalama 1250 dolar kaybedildi.
Neyse ki, 900 dolara kadar olan kullanıcılar tamamen etkilenmedi.
Etkilenmeyen fonları kararlı bir şekilde yepyeni bir güvenli cüzdana taşıdık, bu arada kullanıcılar isterlerse fonlarını çekebilirler.”

DAO Maker, gelecekte bu gibi durumların meydana gelmemesi için SHO sözleşmesi ile güvence altına aldığını duyurdu.
Öte yandan maruz kalınan zararları hafifletmek için bir dizi çözüm geliştirileceğini bildirilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“Önümüzdeki beş gün boyunca DAO Maker, maruz kalınan zararları hafifletmek için bir dizi çözüm geliştirecek ve üstlenilen büyük adli soruşturma yoluyla saldırıyı yapan hacker’ı adalete teslim etmek için tüm gücüyle çalışacak. Etkilenen tüm kullanıcılar e-posta yoluyla ve DAO oturum açma portallarından bilgilendirilecektir.
Bu çalkantılı dönemde son derece destekleyici olan geçmiş ve şimdiki müşterilerimize teşekkür etmek istiyoruz.”

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster