Çarşamba, Ocak 27, 2021

Blockchain Şirketleri Corona Virüs Mağdurlarına Yardım Edecek!

Corona Virüsü Blockchain Bitcoin
Bitcoin

Bazı blockchain ve kripto para şirketleri, Wuhan, Çin’de Corona Virüs mağdurlarına yardım edeceklerini açıkladı. Kripto para borsası Binance, 10 milyon Çin Yuanı (1,44 milyon dolar) bağış sözü verdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 25 Ocak’ta Binance’in yardım sözünü açıklamasının ardından kripto para bağışlarıyla ilgili olumlu düşünmediğini:

“#Wuhan için kripto bağışı yapmak yararlı olmaz. Binance, #coronavirus (Wuhan virüsü) mağdurlarına yardım etmek için 10 milyon yuan (1,5 milyon dolar) bağış sözü verdi. Duyuru yapmadık fakat, Binance Bağış Vakfı ve Binance ekibi bir süredir konuyla ilgileniyor. Lojistik konuları halletmemiz gerekiyor.”

Blockchain pazarlama hizmeti Krypital, şirketin 25 Ocak tarihli WeChat gönderisine göre Wuhan virüsünden etkilenenlere ilaç tedarik etmek için bağış çalışması başlattı.

Krypital, daha fazla şeffaflık ve etkinlik sunacak, blockchain tabanlı bir bağış sistemi oluşturacağını da duyurdu. Şirket, Ethereum blockchain ağı üzerinde Tether (USDT) kabul ediyor.

Şirket, bunun yanı sıra grup yönetimi, materyal satın alım, tasnif, nakliye yönetimi, medya duyuruları ve grafik tasarım gibi konularda gönüllüleri işe alıyor.

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün Çin Yeni Yılı’nda Wuhan virüsünün yayıldığı haberlerinin ardından yüzde 6 değer kaybetti. Fox News’ün 26 Ocak tarihli haberine göre ölü sayısı 56’ya ulaştı.

Corona virüs nedir, belirtileri neler? Corona virüsü Türkiye’ye geldi mi?

Corona virüsü tehdidi devam ediyor. Çin’in Vuhan kentinden ortaya çıktıktan sonra ABD’de olmak üzere, Avrupa’da Fransa ve Asya’da bazı ülkelerde de corona virüsü vakalarının tespit edilmesi salgının hızla yayılması endişelerini artırdı. Corona virüsü Türkiye’de görüldü iddiası ise ortalığı karıştırdı.

Vuhan’da ortaya çıkan yeni tip corona, Şiddetli Akut Solunum Yolu Sendromu (SARS-CoV) ve Orta Doğu Solunum Yetmezliği Sendromu (MERS-CoV) ile aynı aileden gelirken, bu iki sendromda da virüsün kaynağını yarasalar oluşturuyor. Ancak virüsün yarasalardan insana geçebilmesi için bir “aracı” hayvan gerekiyor.

Virüsün ilk başta “bulaşıcı olmadığı” yönünde açıklama yapılsa da etkilenen ve hayatını kaybedenlerin sayısının artmasıyla Çin hükümeti virüsün bulaşıcı özelliğinin kesin olduğunu bildirdi.Ocak 2020’de, salgını araştıran sağlık komisyonu ekibi başkanı Zhong Nanshan’a göre Çin’in Guangdong eyaleti’nde, insandan insana bulaşma doğrulandı.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺12.54
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.40
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.21