Coinbase’in Bitcoin Raporu Yayınlandı! Yatırımcılar, BTC için Ne Düşünüyor?

  • Coinbase raporunda, küresel makro manzarasında mevcut belirsizliklerle başa çıkmaya çalışan yatırımcılar için Bitcoin için yatırım durumunun ikna edici olabileceğini belirtti.
  • Goldman Sachs, AI’nin benimsenmesinin muhtemelen 2025 ile 2030 yılları arasında ABD ekonomisi üzerinde anlamlı bir etkisi olmaya başlayacağını öngörüyor.
  • BTC’yi finansal olarak yenilikçi bir enstrüman olarak ayıran şeyin, “küresel olarak erişilebilir, merkezi olmayan bir uluslarüstü varlık olduğu, sabit bir arza sahip olduğu” belirtiliyor.

Coinbase’in araştırma raporuna göre, küresel ekonomik belirsizlikler, yatırımcılar ve Bitcoin arasında daha sıkı bir bağ oluşturmasına sebep olacak.

Coinbase’in Araştırma Raporu Yayınlandı

Coinbase borsasının yayınladığı bir araştırma raporunda, küresel makro manzarasında mevcut belirsizliklerle başa çıkmaya çalışan yatırımcılar için Bitcoin (BTC) için yatırım durumunun ikna edici olabileceğini belirtti.

Rapor, generatif yapay zeka gibi yeni teknolojilerin gelmesiyle enflasyonu etkileyen yapısal faktörlerin değiştiğini ve bu durumun gevşek para politikasının yeni bir dönemini işaret edebileceğini belirtti.

Coinbase, ABD’de hükümet harcamalarının arttığına dikkat çekiyor ve bu durumun ekonomik büyümeyi istikrarlı tuttuğunu, ancak ülkenin borcunu servis etme maliyetini önümüzdeki birkaç yıl içinde artırdığını belirtiyor.

Kurumsal araştırma başkanı şunları David Duong söyledi;

“Genişletici maliye ve para politikalarının birleşik etkisinin, uzun vadede fiat para değerinin düşmesine ve savurgan harcamalara karşı bir koruma olarak Bitcoin’i desteklemesi gerektiğine inanıyoruz.”

Yapay Zeka Beklentileri

Yapay zekanın küresel ekonomi üzerinde büyük bir etkisi olması bekleniyor. Morgan Stanley gibi Wall Street devi, geçtiğimiz hafta yayınladığı bir raporda, AI’nin ve bu teknolojiye eşlik edenlerin endüstrilerin genelini dönüştüreceğini ve önümüzdeki 10 yıl boyunca en önemli seküler yatırım temalarından biri olacağını belirtti. Rakip yatırım bankası Goldman Sachs ise AI’nin benimsenmesinin muhtemelen 2025 ile 2030 yılları arasında ABD ekonomisi üzerinde anlamlı bir etkisi olmaya başlayacağını öngörüyor.

Raporda şu şekilde belirtiliyor;

“Bitcoin, yalnızca teknolojik olarak yenilikçi bir enstrüman değil, aynı zamanda finansal olarak da yenilikçi bir enstrümandır.”

BTC’yi finansal olarak yenilikçi bir enstrüman olarak ayıran şeyin, “küresel olarak erişilebilir, merkezi olmayan bir uluslarüstü varlık olduğu, sabit bir arza sahip olduğu” belirtiliyor. Ayrıca, kripto para tahsisleri, geleneksel dengeli bir portföyde fon yöneticilerinin sıradışı risk kaynaklarına maruziyetini çeşitlendirebilir. Raporda son olarak şu sözlere yer verildi;

“Bitcoin ve kripto benimsemesi için seküler vaka hala sağlam duruyor. Bir seküler yatırım teması, piyasa döngüleriyle bağlantılı olmayan uzun vadeli bir trenddir.”

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version