Diğer

  Coinbase, Spot Bitcoin ETF Başvuruları Sayesinde Güçleniyor: Peki Nasıl?

  • Coinbase, sürekli değişen kripto para sahnesinde rekabetçi bir oyuncu olarak evrim geçirdi, her zaman yeniliğin sınırlarını zorluyor ve endüstriyi değiştiriyor.
  • Coinbase (COIN), BlackRock, Franklin Templeton ve WisdomTree dahil olmak üzere ETF listelemek isteyen hemen hemen tüm firmaları geride bırakarak hakimiyet kurdu.
  • Saklama, spot bir Bitcoin ETF’sini ABD pazarına getirme kampanyasının önemli bir parçasıdır. Saklayıcılar, başkaları adına varlıkları tutarlar.

  Coinbase borsası, spot Bitcoin ETF’lerinde önemli bir görevi üstlenerek rakiplerine fırsat vermedi: İşte Coinbase’in ETF’lerdeki gücü!

  Coinbase ve Spot Bitcoin ETF’lerindeki Rolü

  Bitcoin-BTC

  Coinbase, sürekli değişen kripto para sahnesinde rekabetçi bir oyuncu olarak evrim geçirdi, her zaman yeniliğin sınırlarını zorluyor ve endüstriyi değiştiriyor. Coinbase’in finans dünyasına şok dalgaları gönderen en son hamlesi ise Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarına (ETF) girişi oldu.

  Kripto para piyasası evrildikçe ve düzenleyici çerçeveler geliştikçe, Bitcoin ETF’lerinin beklenen onayı bir dönüm noktasını işaret ediyor. Coinbase’in bu sektöre stratejik bir girişi, diğerlerine karşı oyunun bittiği sorusunu gündeme getiriyor.

  Şu ana kadar Bitcoin (BTC) ETF’leri için kritik bir altyapı parçası olan saklama hizmetlerini sağlama yarışı pek de yoğun bir yarış olmadı. Şimdiye kadar kripto para borsası Coinbase (COIN), BlackRock, Franklin Templeton ve WisdomTree dahil olmak üzere ETF listelemek isteyen hemen hemen tüm firmaları geride bırakarak hakimiyet kurdu.

  Bu, bu alandaki önemli bir oyuncu olan BitGo’yu kenarda bıraktı – dikkate değer bir eksiklik. ABD’deki Bitcoin ETF’si için henüz bir saklama ortağı seçmeyen tek firma Hashdex. Bloomberg’den Seyffart, BitGo’nun ilerleyen zamanlarda bir Bitcoin ETF başvurusunda yer almasına şaşırmayacağını belirtti. Bir kripto para borsası olan Gemini, VanEck başvurusundaki ilk üçüncü taraf saklama ortağı oldu.

  Saklama, spot bir Bitcoin ETF’sini ABD pazarına getirme kampanyasının önemli bir parçasıdır. Saklayıcılar, başkaları adına varlıkları tutarlar. Bu durumda, ETF’lerin sahip olacağı – muhtemelen milyarlarca dolar değerindeki – Bitcoin’i hackerlardan ve diğer kötü niyetli aktörlerden korumak anlamına gelir.

  Coinbase, pazar avantajını ele geçiriyor

  Coinbase, CEO Brian Armstrong liderliğinde, şu anda ABD’deki planlanan 12 Bitcoin ETF’sinin dokuzunun saklayıcısıdır, ki bu, bazıları için endişe kaynağı olan bir konsantrasyon düzeyidir. Fidelity, kendi fonlarını saklamaya karar verirken ve VanEck Gemini’yi tercih ederken, yalnızca bir başvuruda hiçbir saklayıcı belirtilmemiştir.

  Ancak, ABD’de düzenleyici belirsizliklerin eksikliği nedeniyle, ek adaylar bulmak zordur; bu nedenle, uygun işletmelerin listesi daralmıştır.

  “Çoğu ürünün Coinbase’i seçmesi dikkat çekici olsa da ve insanların neden endişe duyabileceğini anlıyorum, Coinbase’deki güvenlik sağlansa sorun olmaz diye düşünüyorum. Muhtemelen önümüzdeki aylar ve yıllar içinde olayların nasıl gelişeceğini görmemiz gerekiyor,” dedi James Seyffart.

  Analistler, iki ay içinde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) oluşturmak için yapılan önemli sayıda başvuruya karar vermesi gereken bir dönemde, bu tür araçların onayının kripto iş dünyasını nasıl etkileyeceği konusunda spekülasyon yapıyorlar.

  Pantera Capital yönetici ortağı Dan Morehead’e göre, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock ve Fidelity ile birlikte diğer devlerin de yer aldığı başvuru sahiplerinin büyüklüğü, 2017’de Chicago Mercantile Exchange’in kripto vadeli işlemleri başlatması veya Coinbase’in 2021’de Nasdaq’a halka arz olmasından çok daha etkili olacaktır.

  JPMorgan analistleri de aynı fikirde, Bitcoin’in son iki ayda %50’den fazla artış gösterdiği ve ETF onayına doğru bir ivme olduğu görülüyor. Ancak, belirli endüstri oyuncuları üzerindeki etkisi daha az olumlu olabilir. JPMorgan analistleri, kripto borsası Coinbase’in (COIN), birçok başvuruda önerilen saklayıcı ve gözetim ortağı olarak hizmet vererek ETF yarışında kaçınılmaz bir oyuncu olarak konumlandığını, ancak yeni yatırımcıların piyasaya girişiyle zarar görebileceğini belirtti.

  “Orta vadeli olarak, ETF’leri Coinbase için bir rekabet tehdidi olarak görüyoruz. Bitcoin ve Ethereum’un başlangıç çekiciliği göz önüne alındığında, birçok yeni yatırımcının bu öncü tokenların ötesine gitmemesi ve dolayısıyla bir Coinbase’un hizmetlerine ihtiyaç duymaması muhtemeldir,” dedi JP Morgan.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.

  Bitcoin Halving’i Piyasada Volatiliteyi Tetikledi: Talep Artışı Madencilerin Zorluklarıyla Buluşuyor

  Halving sonrası Bitcoin'in izleyeceği yolu etkileyen temel faktörleri keşfedin. Arz şoku potansiyeli, ETF'lerin rolü ve madencilerin karşılaştığı zorluklar hakkında uzman görüşleri edinin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Bitcoin Yarılanması Sonrası Dönem Başladı: Altcoin Rallisi Beklentisiyle Hakimiyet İstikrar Kazanıyor

  Bitcoin'in son yarılanmasının ardından ortaya çıkabilecek altcoin başarısının temellerini oluşturabilecek kripto para piyasasının değişen dinamiklerini keşfedin.

  Bitcoin İşlem Ücretleri Rekor Seviyelere Ulaştı, Ethereum’u Geçti – Ordinaller BTC Güvenliğini Artırabilir mi?

  Bitcoin işlem ücretlerinin nasıl hızla yükseldiğini, Ordinallerin bu trenddeki rolünü ve Bitcoin'in güvenlik modeli üzerindeki olası etkilerini keşfedin.